آنچه مدیران پارکینگ باید بدانند :

مواردی که در این بخش به توضیح آن خواهیم پرداخت نتیجه 10 سال تجربه در زمینه تولید و فروش نرم افزار پارکینگ و مدیریت پارکینگ و نیز بررسی مشکلات و مشاهدات عینی در رابطه با مشتریان نرم افزار پارکینگ میباشد.امید است با رعایت و توضیح این نکات کمکی در زمینه مدیریت بهتر پارکینگتان کنید.

 • توجیه کاربران

  قبل از شروع کار با نرم افزار کاربران خود را توجیه کنید و نام کاربری و کلمه رمز عبور برای همه آنها ایجاد کنید  که در بخش نهم آموزش کار با نرم افزار توضیح داده شده  و هر کدام را در پاکتی  تحویل دهید.

دقت کنید که برای بالا بردن امنیت کاربران تغییر کلمه رمز عبور را در دامنه دسترسی کاربر قراردهید تا در مواقع احساس خطر آنرا تعویض نماید.

 • مدیریت چند پارکینگ همزمان

اگر شبکه داخلی وجود داشته باشد که اطلاعات چند پارکینگ شما در این شبکه با دیتا بیس های متفاوتی وجود داشته باشد شما به عنوان مدیر میتوانید به هرکدام از این پارکینگ ها دسترسی داشته باشید.

برای این منظور ابتدا تنظیمات فایل درون برنامه ای Config.txt  انجام دهید ( بخش تنظیمات نرم افزار ) با باز کردن نرم افزار صفحه زیر نمایش داده میشود.فایل درون برنامه ای  به نام  ConnectionList.txt لیست دسترسی ها به دیتا بیس ها ی پارکینگ ها قراردارد که میتوان به ترتیب پارکینگ ها و ادرس دسترسی ها را میتوان در ان قرار داد.بعد از اجرا نرم افزار پنجره زیر نمایش داده میشود که  طبق مراحل زیر عمل میشود:

1:شماره اتصال به پارکینگ

2:با  انتخاب این دکمه متصل بودن یا نبود به دیتا بیس پارکینگ را میتوان بررسی کرد

3:در صورت متصل بودن نام پارکینگ انتخابی در این قسمت نمایان میشود

4:با انتخاب ورود به نرم افزار   پنجره دریافت نام کاربری و رمز عبور نمایان می گردد.

 

 

 • چک کردن تغییرات قبوض

بخش امنیتی نرم افزار برای این تهیه شده است که مدیران بدانند در پارکینگشان چه میگذرد؟ برای این منظور حداقل بخش تغییرات قبوض از گزارشهای امنیتی (‏6.7.3) را بررسی کنید. انباشته شدن این تغییرات شما را در مسیر غلطی انداخته و از پارکینگتان غافل میشوید و در آخر با سردرگمی نخواهید فهمید که جریان از چه قرار بود.

 • تحویل شیفت را از کاربر بخواهید

برای بالا بردن امنیت و نفوذتان در پارکینگ پس از هر تحویل شیفت کاربرانتان را موظف کنید که عکس از گزارش تحویل شیفت نرم افزار بگیرند و برای شما ارسال کنند(تلگرام، وات ساپ و از این قبیل). انجام این رویه تا 99% به نظم پارکینگ شما کمک میکند چرا که اطلاعات موجود در این گزارش بسیار حیاتی و مهم برای شماست.

در گزارش تحویل شیفت در بخش نهم کار با نرم افزار  خواهید دانست که یک کاربر چه زمانی به نرم افزار وارد و چه زمانی خارج شده است( کنترل تردد مبتنی بر پلاک خوان )، مبلغ کارکرد کاربر، ترتیب تحویل شیفت در پارکینگ و تعداد شیفتهای هر کاربر.

 • حسابرسی را یاد بگیرید و اجرا کنید

مفهوم حسابرسی در حسابداری  اینست که آیا گزارشات مالی ارائه شده معتبر هستند یا ساختگی اند؟

برای روشن شدن این مطلب با یک مثال کار را به شما وا میگذاریم:

فرض کنید کاربر شما هر روز که شیفت را تحویل میدهد گزارش تحویل شیفت خود را برای شما ارسال میکند و همان مبلغ را به حساب بانکی شما واریز میکند. پس اگر همه چیز درست باشد بعنوان مثال اگر برگردیم به یک ماه پیش و گزارش کارکرد یک کاربر را بگیریم باز همان اعداد باید گزارش شوند!

اختلاف این اعداد مشخص میکند که یک جای کار میلنگد! به گزارشات امنیتی و گزارشات تحویل شیفت برگردید و مطمئن باشید مو را از ماست خواهید کشید.

 • از کدام گزارشات برای تحویل شیفت استفاده کنید

از 2 گزارش استفاده کنید: گزارش کاربران از مشترکین  درآموزش کار با نرم افزار بخش هفتم و گزارش خلاصه عملکرد ریالی کاربران  برای درک بهتر با یک مثال ادامه میدهیم:

گزارش کاربران از مشترکین:

گزارش خلاصه عملکرد ریالی کاربران:

جمع مبلغ دو گزارش 170.000+830.580= 1.000.580  مبلغی است که کاربر باید در اینروز به شما تحویل دهد، این مبالغ در گزارش تحویل شیفت بشکل ذیل درج میگردد:

 

 • موجودی واقعی پارکینگ را با نرم افزار تطابق دهید

یکی از مهمترین قسمتها در مدیریت پارکینگ تطابق موجودی واقعی پارکینگ با موجودی است که در نرم افزار گزارش میگردد. کافیست از بخش گزارشات موجودی پارکینگ را چاپ کنید و در پارکینگ پلاکهایی را که در گزارش هستند علامت بزنید.

اکنون پلاکهایی که در نرم افزار نیستند بدون دریافت کارت وارد پارکینگ شما شده اند! و پلاکهایی که در نرم افزار هستند و در پارکینگ نیستند بدون اینکه کارت خروج برای آنهای ثبت گردد از پارکینگتان خارج شده اند!

اکنون به گزارش تردد نامحسوس پلاک  مراجعه کنید و ساعت و تاریخهای آخرین ورود و خروج آن پلاکها را از نرم افزار استخراج کنید تا مشخص شود دقیقا چه کاربری در آن لحظه در شیفت قرار داشته است. به همین راحتی کاربر خاطی پیدا شد.

در این راستا میتوانید از گزارش تغییرات قبوض و عکسهای ثبت شده از عکس خودرو در نرم افزار کمک بگیرید.

برای درک اینکه از عکس چگونه برای اثبات قضیه کمک بگیرید باید بدانید عکسی که در سیستم کامپیوتر شما ذخیره میشوند بر اساس تاریخ و ساعت گرفتن عکس آدرس دهی میشود:

مشخص میشود ساعت و تاریخ واقعی ثبت عکس اگر جعلی باشد با تاریخ و ساعت صدور قبض همخوانی ندارد.

در نهایت برای بازرسی دقیقتر دوربینهای مدار بسته خود را در آن زمانها بررسی کنید تا موضوع کاملا دقیق مشخص گردد.

 • همیشه سعی کنید بروز باشید

امکانات جدید همیشه در راستای راحتی کاربر در استفاده از نرم افزار و ارتقاء سطح کیفی نرم افزار است. با بروز کردن نرم افزار چیزی را از دست نمیدهید، هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت فقط کارتان سبک تر خواهد شد.

با عضویت در کانال تلگرام شرکت از آخرین نسخه های بروز و آموزش تغییرات جدید استفاده کنید و نیز کاربران خود را نیز عضو کنید تا آموزشهای لازم در راستای استفاده از امکانات جدید را ببینند.

آدرس کانال تلگرام نرم افزار پارکینگ شرکت: @ParkingSoftDelta

 • اتصالات کابلها را علامتگذاری کنید

بهترین راه برای اینکه مطمئن شوید که همه چیز سر جای خودش قرار گرفته است و گیج هم نشوید علامت گذاری و شماره گذاری اتصالات سیستمتان است. اکنون به شکل ذیل توجه کنید:

بر روی پورتهای سیستم شماره گذاری میکنید و پورت پیکربندی شده را دقیقا به همان پورت کامپیوتر با همان شماره متصل کنید.

قاعده شماره گذاری به این صورت است که خود هر کامپیوترها را شماره گذاری میکنیم. مثلا برای 3 کامپیوتر 1 و2 و3 و حالا هر پورت و وسیله را بر اساس شماره کامپیوتر شماره گذاری کنید مثلا پورت اول از کامپیوتر دوم 21 و پورت دوم از کامپیوتر دوم 22 نامگذاری میشوند.

 

 • شمارهای کارتها را بنویسید

نحوه تعریف کارتها برای سیستم را قبلا آموزش داده ایم میتوانید نحوه تعریف خودکار کارت را از بخش  مطالعه کنید. یکی از مهمترین مواردی که بعدا در دراز مدت به آن برخورد میکنید داشتن شماره کارتهایی است که در هنگام ثبت اولیه بر روی سیستم ثبت نموده اید، پس حتما با یک ماژیک غیر برفی یا یک برچسب شماره هایی که نرم افزار برای شما مشخص نمود یادداشت کنید.

این شماره ها را در مواقع ضروری قطع بودن کارتخوان، تعریف کارت برای مشترکین، تعریف کارتهای رایگان احتیاج خواهید داشت.

 • تعرفه ها را در دید رانندگان نصب کنید

نصب تعرفه ها در معرض دید رانندگان قبل از ورود یا خروج از پارکینگ تا حد زیادی سرعت عملکرد ورود و خروج پارکینگ را افزایش میدهد.

عدم نصب این تعرفه ها علاوه بر موارد حقوقی و تعزیراتی کاربران نرم افزار یا پارکبانهایتان را مجبور به پاسخگویی به سوالات اضافی و تکراری “ساعتی چنده؟شبی چنده؟ پولیه؟تاکسیها هم باید پول بدن؟و…” باشند، این سوالات بعضا باعث خستگی کاربران و پارکبانها، افت عملکرد و نیز کندی سرعت تردد در ورود و خروج پارکینگتان میگردد.

در یک آزمایش انجام شده در پارکینگی با تردد هر 5ثانیه یک خودرو نصب بنرهای قیمت و توضیحات قبل از ورود و قبل از خروج 2.2 ثانیه سرعت ورود و 1.6 ثانیه سرعت خروج را افزایش دادند.

 • برای راننده ها شفاف سازی کنید

یکی از مواردی که باعث کندی کار پارکینگها میشود عدم شفاف سازی پارکینگ برای رانندهاست، شفاف سازیهایی مثل ظرفیت باقیمانده پارکینگ، مبلغ محاسبه پرداختی، روش محاسبه مبلغ پرداختی و در کل راست آزماییهایی است که میتوانید پاسخ خیلی از رانندگان حساس را بدهید و نیاز نباشد کاربر یا پارکبان شما وقت خود را برای توضیح دادن آن انرژی و وقت خود را صرف کند.

توجه داشته باشید وقت و انرژی نیروی کار شما باید در راستای نظم بخشیدن به پارکینگتان باشد نه پاسخگویی به سوالاتی که میتوانستید با یک هزینه ثابت به آنها پاسخ بگویید.

برای این منظور نصب تابلو سون سگمنتهای مبلغ قابل پرداخت و تابلو ظرفیت پارکینگ از این قبیل است. نصب بنرهای نحوه محاسبه تعرفه قبل از ورود یا خروج خودرو از دیگر موارد میباشد.

یکی از مواردی که در پارکینگهای خیلی شلوغ گریبان گیر پارکینگ است محل جای پارک خودروها و پاسخ به برخی سوالاتی است که ممکن است از کاربر سیستم پرسیده شوند. برای این منظور از باجه ها یا افراد آزاد با نام “از من بپرس” استفاده کنید و این آیتم اکیدا در هنگام ورود به پارکینگ قابل رویت برای خودروها باشند تا بدانند پس از گیت ورود هم کسی هست تا به سوالات تکراری آنها پاسخ دهد!

 • امکانات بدهید و مسئولیت بخواهید

درست است که شما مدیر پارکینگ هستید اما برای درک بهتر وضعیت کنترل پارکینگ بهتر است بجای انتقاد از راه دور پشت سیستم بنشینید و ورود و خروج خودروها را ثبت کنید. میبینید که همه چیز ایده ال نیست!

خودروهای بدون پلاک، رانندهای عصبی که بدون دریافت قبض وارد میشوند، سوالات تکراری، رانندهایی که بدون دادن کارت از پارکینگ فرار میکنند و وانمود میکنند کارتی دریافت نکرده اند! همه سازشان با شما جور نسیت. اکنون خودتان را بجای کاربر بگذارید تا راه حل بهتر را پیدا کنید. در اکثر این موارد استفاده از یک راهبند در درب ورود و خروج بهترین گزینه در شناسایی و کنترل موارد رانندگان غیر منطقی است.

استفاده از بنرهای تعرفه و سیگمنتها برای شفاف سازی از دیگر موارد است.استفاده از کارتخوان اضافی برای رانندگان اشتراکی و رایگان سرعت را بالا و حجم کاری کاربر را کمتر میکند. اگر سیستمی که تهیه کرده اید کامل نیست توقع نداشته باشید کاربرانتان هم حسابشان را کامل پس دهند. هیچکدام از امکاناتی که در نرم افزار پارکینگ تهیه شده است اضافی نیست.

 • درج دقیقه رایگان در تعریف تعرفه ها

بعضا دیده شده که مدیران با سختگیریهایی از درج دقیقه رایگان اول در تعریف تعرفه  امتناع میکنند، شاید در نگاه اول این سختگیری در دریافت مبالغ بالاتر بنفعتان است اما با نگاه دقیقتر اینطور نیست.

فرض کنید خودرویی در حال ورود به پارکینگ است و کاربر قبض ورود برای خودرو صادر کرده است. ممکن است این خودرو از رانندگان اشتراکی باشد و یا راننده از ورود به پارکینگ منصرف شود! حالا تکلیف قبض ورودی چه خواهد شد؟

اگر کاربر آنرا خروج بزند مبلغ قبض را از جیب خودش باید بپردازد! اگر به خودروی بعدی تحویل دهد اطلاعات نادرست خودروی قبلی برای او ثبت میشود! ناچارا مجبور به معدوم کارت یا قبض خواهد شد که درنتیجه این عمل بهم ریختگی در پارکینگ و نیز ایجاد هزینه اضافی برای پارکینگ خواهد شد.

اکنون با گذاشتن زمان حدود 1 تا 2 دقیقه رایگان مشکلی در محاسبات بوجود نمی آید چرا که هیچ راننده ای نمیخواهد و نه میتواند در زمان 1 دقیقه از پارکینگ خارج شود و نیز کاربر با خیال راحت از اینکه زمان توقف 1 تا 2 دقیقه رایگان است، خروج انرا ثبت میکند.

15 اسفند 1399

آنچه مدیران پارکینگ باید بدانند بخش اول

آنچه مدیران پارکینگ باید بدانند : مواردی که در این بخش به توضیح آن خواهیم پرداخت نتیجه 10 سال تجربه در زمینه تولید و فروش نرم […]
19 اسفند 1399

سوالات متداول کاربران از نرم افزار پارکینگ

سوالات متداول کاربران : هنگام خروج راننده کارت یا قبض خود را گم کرده است از بخش قبوض صاده شماره پلاک خودرو (ترجیحا 3 رقم) را […]
23 اسفند 1399

نصب نرم افزار بخش اول

نصب نرم افزار در ویندوز Seven قبل از شروع به نصب نرم افزار پارکینگ ابتدا از مشخصات سخت افزاری و آماده بودن سیستم عامل خود آگاه […]
27 اسفند 1399

نصب نرم افزار بخش دوم

نصب نرم افزار در ویندوز 10  ابتدا برای نصب اطمینان حاصل کنید که سال ساخت نسخه بعد از سال 2018 باشد و همچنین نسخه 64 بیت […]
2 فروردین 1400

نصب و جانمایی دوربین تشخیص پلاک خوان بخش1

آموزش نصب و جانمایی دوربین تشخیص پلاک خوان بخش اول :   مطالب نوشته شده در رابطه با جانمایی دوربین پلاک خوان بر اساس تحقیقات بر […]
4 فروردین 1400

نحوه پشتیبانی آنلاین

6 فروردین 1400

نصب و جانمایی دوربین تشخیص پلاک خوان بخش دوم

آموزش نصب و جانمایی دوربین تشخیص پلاک خوان  بخش دوم: چند نمونه جانمایی پارکینگ خودروهای سواری: اکنون با دانش و اطلاع از مطالب گفته شده فوق […]
8 فروردین 1400

انتخاب سیستم مورد نیاز

حداقل سیستم مورد نیاز نرم افزار پارکینگ با توجه به نوع پارکینگ و امکانات نرم افزاری که تهیه میکنید سیستم کامپیوتری انتخاب میکنید متفاوت خواهد بود:  […]
10 فروردین 1400

آموزش تنظیمات نرم افزار بخش اول

تنظیمات نرم افزار بخش اول : درج فایل راه انداز پلاک خوان فایلهای SETPA.cfg و SETPA.log  در محل فایل اجرایی نرم افزار را پاک کنید و […]
13 فروردین 1400

آموزش تنظیمات نرم افزار بخش دوم

آموزش تنظیمات نرم افزار پارکینگ دلتا بخش دوم   برگنشان درگاههای ورودی و خروجی: پورت کارتخوان RFID و مایفر1: برای استفاده از ریدرهای RFID EM18 و […]
16 فروردین 1400

آموزش تنظیمات بخش سوم

آموزش تنظیمات نرم افزار پارکینگ بخش سوم تابلو روان و مانیتورینگ: تنظیمات این بخش از نرم افزار در سیستم راهبند هوشمند و نرم افزار پارکینگ پلاک […]
18 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش اول

آموزش کار با نرم افزار بخش اول :   اولین صفحه پس از اجرای نرم افزار صفحه درباره نرم افزار است که توضیحاتی درباره کلیات نرم […]
20 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش دوم

تقسیم بندی اطلاعات موجود بر روی صفحه اصلی قسمت 1  منوهای نرم افزار قسمت 2  تصاویر ثبت شده از خودرو ورودی، خروجی،سرنشین قسمت 3  اطلاعات قبض […]
21 فروردین 1400

آموزش کار بانرم افزار بخش سوم

عملیات ثبت خروج امکانات موجود بر روی پلاک : ثبت خروج با کارت RFID وقتی خودرو در صفحه دوربین مشاهده و پلاک بصورت کامل تشخیص داده […]
22 فروردین 1400

آموزش کار بانرم افزار بخش چهارم

آموزش کار بانرم افزار بخش چهارم منوهای نرم افزار در بخش بالای صفحه اصلی نرم افزار منوی نرم افزار تشخیص پلاک را مشاهده میکنید، ای منو […]
23 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش پنجم

آموزش کار با نرم افزار بخش پنجم منوی کارت مشاهده و ثبت کارتها لیست کارتهای ثبت شده را در این قسمت مشاهده میکنید: تعریف خودکار کارت […]
24 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش ششم

آموزش تنظیم تعرفه : درج تعرفه : جهت استفاده از نرم افزار کنترل پارکینگ اولین بخشی که باید برای استفاده از برنامه تعریف شود درج تعرفه […]
25 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش هفتم

آموزش کار با منوی گزارشات : منوی گزارش کار در این قسمت کلیه گزارشات مربوط به اعداد و ارقام پارکینگ را مشاهده میکنید. در کلیه این […]
26 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش هشتم

آموزش کار با منوی نمودار ها و گزارشات امنیتی : منوی نمودار مدیریتی نمودار تردد در جایگاهها در این نمودار در یک تاریخ مشخص مقدار جایگاههای […]
27 فروردین 1400
آموزش کار با برنامه نویسی c# سی شارپ

رویداد keyDown در سی شارپ c#

هندل کردن رویداد KeyDown در سی شارپ c# : با استفاده از اين رويداد سی شارپ (event) مي توان امكان استفاده از صفحه كليد را در […]
28 فروردین 1400

آموزش کار با نرم افزار بخش نهم

آموزش منوی امکانات و ثبت کاربر : منوی امکانات دریافت کنندگان پیام گزارش میتوانید با استفاده از دستگاه GSM سیمکارتی و تنظیمات جهت ارسال پیامک مطابق […]
29 فروردین 1400
آموزش کار با SQL اس کیو ال

آموزش کار با توابع رشته ای در sql

آموزش روش نحوه کار با توابع رشته ای در sql ( اس کیو ال ) در این قسمت آموزش روش کار و نمونه از توابع رشته […]
30 فروردین 1400

ویرایش جدول در sql اس کیو ال

علت و دلیل ذخيره نشدن ویرایش تغييرات در جدول هاي sql اس كيو ال   حتما تا بحال براي شما هم پيش آمده كه بخواهید ویرایش […]
31 فروردین 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

برنامه چاپ جدول ضرب در c++

برنامه چاپ جدول ضرب در C++ برنامه ای بنویسید که در زبان برنامه نویسی c++ جدول ضرب به اندازه 10×10 را چاپ نماید. خروجی برنامه جدول […]
2 اردیبهشت 1400
آموزش کار با برنامه نویسی c# سی شارپ

کد جستجو در سی شارپ دیتا گرید ویو find

کد جستجو در سی شارپ دیتا گرید ویو دستور find برای نوشتن کد جستجو در سی شارپ دیتا گرید ویو دستور find يک فرم جستجو داريم […]
4 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

تمرین مثال رشته ها معکوس در c++

چند تمرین و مثال کار با رشته ها ( معکوس دریافت و چاپ ) در c++ در زبان برنامه نویسی c++ داده یا متغیر رشته ای […]
6 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

پیاده سازی سورس کد لیست پیوندی در c++

پیاده سازی سورس کد لیست پیوندی در c++ سی پلاس پلاس   در این درس نحوه ایجاد و پیاده سازی با سورس کد لیست پیوندی در […]
8 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

تخصیص حافظه پویا دستور new delete در c++

اختصاص تخصیص حافظه پویا دستور malloc new delete در c++ تا کنون برنامه هایی که کار کردیم همه حافظه مورد نیاز برنامه از قبل مشخص میشد […]
10 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

نمونه سوال مثال دستور حلقه while در c++

نمونه سوال مثال دستور حلقه while در زبان c++ در استفاده از زبان برنامه نویسی c++ در بعضی از تمرینها نیاز می باشد که عملیات خاصی […]
12 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

کاربرد دستور تابع getch در زبان c++ چیست

آموزش کاربرد دستور تابع getch در زبان c++ چیست ؟ جهت کاربرد دستور تابع getch در زبان c++ باید دانست که این تابع کلیدی ( یک […]
14 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

دستور scanf و printf در زبان c++ چیست

دستور تابع scanf و printf در زبان c++ چیست دستور شرط if و while در زبان c++ دستور تابع scanf و printf در زبان c++ برای […]
16 اردیبهشت 1400
آموزش کار با SQL اس کیو ال

کار با دستور شرطی if case when در sql

کار با دستور شرطی if case when در sql در این بخش از آموز قصد داریم کار با دستورات شرطی if case when در sql را […]
18 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

متغیر استاتیک static تابع بازگشتی در c++

کار با متغیر استاتیک static تمرین و مثال هایی از تابع ( توابع ) بازگشتی در c++ در این آموزش قصد داریم تا روش کار با […]
20 اردیبهشت 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

جمع ضرب ترانهاده دو ماتریس آرایه در c++

جمع ضرب ترانهاده دو ماتریس آرایه دو بعدی در زبان برنامه نویسی c++ در این آموزش قصد داریم تا روش انجام جمع ، ضرب ، ترانهاده […]
22 اردیبهشت 1400
دستگاه استندهوشمند اتوماتیک پارکینگ

مقایسه دستگاه دیسپنسر و ریسپانسر

مقایسه دستگاه دیسپنسر و ریسپانسر   دستگاه دسپنسر پارکینگ چیست : دستگاه دیسپنسر: در اتوماسیون پارکینگ هوشمند با درخواست راننده و فشردن دکمه درخواست کارت مغناطیسی […]
24 اردیبهشت 1400
تفاوت های مقایسه usb و Lan شبکه تفاوت و ضعف های دستگاه های usb و شبکه

مقایسه usb و Lan شبکه

تفاوت مقایسه usb و Lan شبکه تفاوت و ضعف های دستگاه های usb و شبکه       تکنولوژی USB مخفف Universal Serial Bus به معنای […]
26 اردیبهشت 1400

نرم افزار رزرو پارکینگ از رویا تا واقعیت

نرم افزار رزرو پارکینگ در نرم افزار ها و عملکرد در واقعیت حجم شلوغی در شهر ها و تولید خودرو ها باعث ایجاد ترافیک در مناطق […]
28 اردیبهشت 1400
چاپ قبض یا کارت مغناطیسی

چاپ قبض یا کارت مغناطیسی

بررسی چاپ قبض یا کارت مغناطیسی؟ در این مقاله سعی داریم تا با بررسی مزایا و معایب ثبت ورود با کارت مغناطیسی RFID و پرینتر حرارتی […]
30 اردیبهشت 1400
کابل شبکه اینترنت چیست؟

کابل شبکه چیست؟

دستگاههای زیادی با استفاده از تکنولوژی شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند که در ارتباط با نرم افزار پارکینگ و هوشمند کردن کنترل تردد خودرو بسیار […]
1 خرداد 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

نمونه سوالات مثال برنامه نویسی زبان c++1

نمونه سوالات مثال تمرین امتحان برنامه نویسی زبان c++ پیشرفته 1 و 2 با حل مباحث آرایه ها ماتریس توابع بازگشتی رشته ها حلقه ها کارداني […]
3 خرداد 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

پاسخ سوالات برنامه نویسی زبان c++1

پاسخ نمونه سوالات امتحان برنامه نویسی زبان c++ پیشرفته 1 و 2 بخش1 نمایش سوالات این پاسخ نامه جواب 1 ) #include <iostream.h> #include <conio.h> #include […]
6 خرداد 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

نمونه سوالات مثال برنامه نویسی زبان c++2

نمونه سوالات مثال تمرین امتحان برنامه نویسی زبان c++ پیشرفته 1 و 2 با حل مباحث آرایه ها ماتریس توابع بازگشتی رشته ها حلقه ها وقت: […]
9 خرداد 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

نمونه سوالات مثال برنامه نویسی زبان c++3

نمونه سوالات مثال تمرین امتحان برنامه نویسی زبان c++ پیشرفته 1 و 2 با حل مباحث آرایه ها ماتریس توابع بازگشتی رشته ها حلقه ها   […]
11 خرداد 1400
الگوریتم تشخیص پلاک خوان

الگوریتم تشخیص پلاک خوان

الگوریتم تشخیص پلاک خوان خودرو الگوریتم تشخیص پلاک خودرو چونه کار می کند؟ تمام الگوریتم های نرم افزار پلاک خوان از چند بخش تشکیل شده است: […]
13 خرداد 1400
باند شبکه نرم افزار اتوماسیون پلاک خوان

پهنای باند شبکه در دوربین های تحت شبکه

معرفی پهنای باند         پهنای باند به معنی حجم اطلاعتی است که میتواند از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال یابد . پهنای […]
13 خرداد 1400

الگوریتم تشخیص پلاک خوان 2

الگوریتم نحوه شناسایی قاب پلاک خودرو   تشخیص فریم یا قاب پلاک خودرو در تصویر اولین مرحله پس از تشخیص ورود خودرو به تصویر برای نرم […]
15 خرداد 1400
آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس

نمونه سوالات مثال برنامه نویسی زبان c++4

نمونه سوالات مثال تمرین امتحان برنامه نویسی زبان c++ پیشرفته 1 و 2 با حل مباحث آرایه ها ماتریس توابع بازگشتی رشته ها حلقه ها   […]
17 خرداد 1400
الگوریتم الگو یابی تشخیص پلاک خوان

الگوریتم تشخیص پلاک خوان 3

الگوریتم الگو یابی تشخیص پلاک خوان خودرو پیدا کردن الگوی اعداد از قاب پلاک پس از مرحله شناسایی ورود خودرو در دوربین پلاک خوان و شناسایی […]
20 خرداد 1400
چرا به نسخه اورجینال ویندوز نیاز داریم

چرا به نسخه اورجینال ویندوز نیاز داریم

چرا به نسخه اورجینال ویندوز نیاز داریم؟ امنیت داشتن در دنیای دیجیتالی یکی از مهمترین مقوله ها برای کاربران آن است . حفاظت از اطلاعات تصاویر […]
23 خرداد 1400
دید در شب

دید در شب دوربین های مداربسته چیست

دوربین دید در شب دید در شب امکان بسایر مهم و حیاتی در سیستم نظارت در پروژه های پارکینگ هوشمند است. اگر در طول شب اتفاقی […]
26 خرداد 1400
حافظه کش یا حافظه پنهان

حافظه کش یا حافظه پنهان

حافظه کش یا حافظه پنهان  حافظه کش یک حافظه پنهان است و وظیفه آن رفع تاخیر بین ارسال اطلاعات از رم به پزدازشگر است از انجایی […]
29 خرداد 1400
دوربین های POE تکنولوژی poe

دوربین POE تکنولوژی poe

اصطلاح دوربین های POE برای دوربین های مداربسته تحته شبکه به کار میرود اصطلاح POE برگرفته از کلمه Power Over Ethernet که به معنی تغذیه با […]
7 تیر 1400
تکنولوژی استارلایت

تکنولوژی Starlight در دوربین مداربسته

استارلایت در دوربین مداربسته     دوربین های مدار بسته برای دید در شب از مادون قرمز استفاده میکنند.. دوربین های مدار بسته دید در شب […]
10 تیر 1400
راهبند چگونه کار میکند؟

راهبند و آشنایی با انواع آن

راهبند ها یکی از ابزار های مهم در کنترل نظم و کنترل عبور و مرور در مکان های مختلف هستند . با پیشرفت تکنولوژی راهبند ها […]
14 تیر 1400

فناوری ROI در دوربین مداربسته

فناوری ROI در دوربین مداربسته        با هدف تولید محصولات مقرون به صرفه تر و منسب تر که تصاویر را با کیفیت full HD […]
20 تیر 1400
پروتکل onvif چیست

پروتکل ONVIF چیست

پروتکل ONVIF چیست؟  در هنگام خرید دوربین مدار بسته شاید با عبارت Onvif برخورده باشید . onvif یک پروتکل ارتباطی بین چند شرکت تولید کننده دوربین […]
30 تیر 1400

تفاوت NVR و DVR چیست؟

تفاوت DVR و NVR چیست (ظاهری و فنی) و کدام بهتر است؟   این دو دستگاه در ظاهر عملکرد یکسانی دارند اما در واقع تفاوت دارند.این […]
3 مرداد 1400
ایستگاه دستگاه صف شکن پارکینگ

ایستگاه دستگاه صف شکن پارکینگ

ایستگاه دستگاه صف شکن پارکینگ برخی از پارکینگها به جهت طراحی بد پارکینگ این شلوغی را متحمل میشود مانند پارکینگی با تردد بالای ۲۰۰۰ خودرو با […]
7 مرداد 1400
تکنولوژی iris

Iris دوربین مداربسته چیست؟

Iris دوربین مداربسته چیست ؟   Iris  در دوربینهای تحت شبکه یکی از اجزای بسیار مهم است. این مکانیزم همانند کارکرد عنبیه چشم انسان است و […]
12 مرداد 1400
DNR در دوربین مداربسته

تکنولوژی DNR در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی DNR در دوربین مداربسته چیست ؟ برای اینکه بدانیم تکنولوژی DNR در دوربین مداربسته چیست مقاله زیر را باهم بخوانیم ؟ DNR در دوربین مداربسته […]
17 مرداد 1400

ir cut در دید شب دوربین مداربسته

IR CUT در دید در شب دوربین مداربسته چیست ؟   IR Cutیک فیلتر در دوربین مدار بسته  است که برای ایجاد تصاویر بهتر بر روی […]
22 مرداد 1400
بک آپ گیری کردن

چرا باید بک آپ گیری کنیم

(backup) یا پشتیبان گیری چرا باید بک آپ گیری کنیم ؟ برای همه ما در زندگی برخی اطلاعات موجود در انواع کارت های ذخیره همانند فلش […]
27 مرداد 1400
تفاوت قیمت در دوربین مداربسته

تفاوت قیمت در دوربین ها

تفاوت قیمت در دوربین های مداربسته در چه چیزی است؟   بسیاری از افراد میخواهند بدانند قیمت دوربین که به آنها پیشنهاد داده شده قیمت واقعی […]
1 شهریور 1400

شاتر Shutter چیست؟

شاتر Shutter چیست و چه اهمیتی دارد ؟   سرعت شاتر یکی از ویژگی های مهم در دوربین های مداربسته است . در عکاسی سرعت شاتر مدت […]
6 شهریور 1400
تکنولوژی اکسیر در دوربین مداربسته

Exir در دوربین مداربسته چیست؟

EXIR چیست و معرفی قابلیت EXIR   دوربین های های تحت شبکه که دارای قابلیت دید شب باشند این قابلیت را دارند تا تصاویر را درشب […]
12 شهریور 1400
تفاوت زوم دیجیتال و اپتیکال

تفاوت زوم دیجیتال با زوم اپتیکال

زوم اپتیکال چیست و تفاوت آن با زوم دیجیتال دوربین مداربسته   زوم اپتیکال چیست و تفاوت آن با زوم دیجیتال دوربین مداربسته : اصطلاحا zoom […]
17 شهریور 1400
بوردeffio

چیپ تصویر EFFIO CCD در دوربین مداربسته چیست ؟

چیپ تصویر EFFIO CCD در دوربین مداربسته چیپ تصویر EFFIO CCD در دوربین مداربسته چیست : سنسور تصویر بخشی از قسمت های تشکیل دهنده  یک دوربین […]
22 شهریور 1400

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟ EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد : در پروژه های پارکینگ های رو باز نیاز است […]
28 شهریور 1400

تکنولوژی Defog مه زدایی در دوربین های تحت شبکه

تکنولوژی Defog مه زدایی در دوربین های تحت شبکه چیست و چگونه کار میکند؟   تمام تکنولوژی هایی که در دوربین های مداربسته به بازار می […]
8 دی 1400

تبدیل فرمت ویدیو ها

تبدیل فرمت ویدیو ها برای شفاف سازی پلاک دستگاه هایی که دوربین ای مداربسته به آن ها متصل هستند به دو دسته تقسیم میشوند  دستگاه هایی […]
2 بهمن 1400
MOTION BLUR

موشن در فیلم دوربین مداربسته چیست؟

موشن در فیلم دوربین مداربسته چیست؟   اگر چشم خودتان را به سرعت باز و بسته کنید و همان لحظه به خودرو هایی که در خیابان […]
16 تیر 1401
آشنایی باProgressive CMOS

چیپ تصویر Progressive CMOS

چیپ تصویر Progressive CMOS چیست  سیستم های امنیتی و نظارتی در پارکینگ هایی که از سیستم دوربین های پلاک خوان استفاده میکنند تغییرات بسیارز زیادی از […]
23 تیر 1401
AWB Function چیست

قابلیت AWB در دوربین های تحت شبکه چیست

قابلیت AWB در دوربین های تحت شبکه چیست؟ برای طبیعی تر نشان داده شدن رنگها در طبیعت بالانس رنگ بسیار مهم است .   AWB چیست؟ […]
30 تیر 1401
POE Exender در کابل کشی چیست؟

POE Exender در کابل کشی دوربین چیست؟

POE Extender در کابل کشی دوربین چیست؟ افزایش دهنده طول کابل شبکه یا POE Extender وسیله ایست که امکان کابلکشی شبکه برای طول های بیش از […]
7 مرداد 1401
Triple Stream بررسی ویژگی ها

ویژگی Triple Stream در دوربین تحت شبکه

ویژگی Triple Stream در دوربین تحت شبکه چیست؟   تکنولوژی پخش چند تایی یا Multi stream در در ابتدا در دستگاه های ضبط یا DVR ارائه […]
9 مرداد 1401
تنظیم هوشمند سرعت شاتر

Sense Up در دوربین تحت شبکه چیست ؟

SENSE UP چیست؟   با استفاده از تکنولوژی پردازش تصویر این قابلیت وجود دارد که بتوان سرعت شاتر را تغییر داد که به این طریق میزان […]
13 مرداد 1401
تفاوت و انواع آداپتور ها

آداپتور چیست و معرفی انواع آن

آداپتور چیست ؟ آداپتور منبع تغذیه ای است که این قابلیت را دارد برق شهر ی را برای استفاده در لوازم الکترونیکی حساس بهینه سازی کند […]
17 مرداد 1401
اصطلاحات دوربین

اصطلاحات دوربین مداربسته

اصطلاحات دوریبن مدار بسته   نکات و موارد ذکر شده از اصولی ترین موارد در دانستن اصطلاحات این دوربین ها می باشند.ضمن تشکر از مطالعه لازم […]
22 مرداد 1401
تفاوت نسخه 32 بیت و 64 بیت

تفاوت ویندوز ۳۲ بیت و ۶۴ بیت در چیست؟

تفاوت ویندوز ۳۲ بیت و ۶۴ بیت در چیست؟ وقتی در حا نصب ویندوز هستید باید انتخاب کنید نسخه 32 بیت یا 64 بیت را نصب […]
27 مرداد 1401
تفاوت HDD و SSD

تفاوت هارد SSD و HDD

تفاوت هارد SSD و HDD  چیست ؟ HDD چیست ؟​ تکنولوژی HDD مربوط حدود 60 سال پیش است که مخفف Hard disck Drive  است . در […]
12 شهریور 1401
تفاوت سوئیچ هاب و روتر

تفاوت هاب و روتر با سوئیچ شبکه چیست؟

تفاوت هاب و روتر با سوئیچ برای استفاده در شبکه چیست؟ وقتی بخواهیم دو سیستم را با هم شبکه کنیم میتوانیم از سوئیچ هاب یا روتر […]
21 شهریور 1401
آموزش نرم افزار متلب

برنامه نویسی وپردازش تصویر در متلب (1)

آموزش برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب بخش 1 آموزش برنامه نویسی در نرم افزار متلب در این بخش میخوانیم : 1- مقدمه آموزش متلب […]
23 شهریور 1401
آموزش متلب

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 4 (11)

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 4  توابع prewitt , sobel , unsharp ,Ordfilt 2 در متلب بخش 11 آموزش برنامه نویسی […]
23 شهریور 1401
آموزش متلب

فیلتر Colfilt در محیط نرم افزار متلب (12)

فیلتر Colfilt در محیط نرم افزار متلب بخش 12 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- فیلتر ترتیبی 2 Ordfilt 2- […]
24 شهریور 1401
آموزش متلب

فیلتر Colfilt در محیط نرم افزار متلب 2 (13)

فیلترهای Colfilt – nlfilter – Im2col – col2im در محیط نرم افزار متلب  بخش 13 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : […]
27 شهریور 1401
آموزش متلب

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب (14)

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب   بخش 14 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- تعریف تبدیل فوریه 2- […]
27 شهریور 1401
آموزش متلب

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب 2 (15)

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب 2  توابع سینوسی و تابع phasen Angle در متلب بخش 15 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این […]
27 شهریور 1401
رفع رطوبت دوربین

جلوگیری از رطوبت لنز دوربین مداربسته

چگونه میتوان از رطوبت دوربین مداربسته جلوگیری کنیم ؟ در زمان نصب دوربین تحت شبکه باید آب و هوا را در نظر گرفته شود از رطوبت […]
28 شهریور 1401
آموزش متلب

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب 3 (16)

فیلتر های فرکانسی تبدیلات فوریه در متلب 3  فیلتر ایده آل و فیلتر غیر ایده آل معروف Butter Worth  LP و تابع freqz2 بخش16 آموزش برنامه […]
28 شهریور 1401
آموزش متلب

چگونگی تبدیل تابع مکانی به تابع فرکانسی در متلب (17)

چگونگی تبدیل تابع مکانی به تابع فرکانسی در متلب بخش 17 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- چگونگی تبدیل تابع […]
29 شهریور 1401
آموزش متلب

چگونگی تبدیل تابع مکانی به تابع فرکانسی در متلب 2 (18)

چگونگی تبدیل تابع مکانی به تابع فرکانسی در متلب 2  متریک ها و ماتریس ضرایب فیلتر مکانی در متلب بخش 18 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار […]
31 شهریور 1401
آموزش پردازش تصویر متلب

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 2 (2)

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 2 معرفی توابع imread – imshow – imwrite در متلب بخش 2 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در […]
4 مهر 1401
آموزش متلب

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 3 (3)

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 3 کار با تابع های , zeros ,figure ,imwrite ,imread , imshow در متلب بخش 3 آموزش برنامه نویسی […]
11 مهر 1401
آموزش متلب

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 4 (4)

برنامه نویسی و پردازش تصویر در متلب 4 کار با توابع imtool ، imresize ، imfinfo ، imread در متلب بخش 4 آموزش برنامه نویسی درنرم […]
17 مهر 1401
آموزش متلب

پردازش شدت نور تصاویر در نرم افزار متلب (5)

 پردازش شدت نور تصاویر در نرم افزار متلب بخش 5 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- پردازش شدت نور تصاویر  […]
26 آبان 1401
آموزش متلب

 شدت نور تصاویر با تابع Imhistدر متلب(6)

 شدت نور تصاویر با تابع Imhist در متلب بخش 6 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- کار با تابع  Imhist […]
17 آذر 1401
آموزش متلب

هیستوگرام هدف و شدت نور تصاویر در متلب (7)

هیستوگرام هدف و شدت نور تصاویر در متلب  بخش 7 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- تابع CDF  2- تابع […]
28 آذر 1401
آموزش متلب

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب (8)

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب   بخش 8 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1- آشنائی […]
11 دی 1401
آموزش پردازش تصویر متلب

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 2 (9)

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 2 توابع fspecial – Gaussian – Disk – Average در متلب  بخش 9 آموزش برنامه نویسی […]
23 دی 1401
آموزش متلب

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 3 (10)

spatial filtering روش های فیلترینگ مکانی در نرم افزار متلب 3 توابع Log  و Laplacian  بخش 10آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم […]
9 بهمن 1401
پارکینگ مدرن

جریمه رانندگی با کمک دوربین پلاک خوان (5)

جریمه رانندگی با کمک دوربین پلاک خوان در این مقاله میخوانیم : 1- آشنایی با جریمه رانندگی با دوربین پلاک خوان  2- نحوه تشخیص پلاک خودرو […]
20 بهمن 1401
پارکینگ مدرن

تحول صنعت پارکینگ با فناوری اتوماسیون پارکینگ (4)

تحول صنعت پارکینگ با فناوری اتوماسیون پارکینگ  در این مقاله میخوانیم : 1-  تشخیص خودکار پلاک 2-  اطلاعات نرم افزار پارکینگ 3-  پرداخت های نقدی و […]
5 فروردین 1402
پارکینگ مدرن

اتوماسیون پارکینگ و فضای پارکینگ بهینه (1)

چگونه اتوماسیون پارکینگ می تواند فضای پارکینگ را بهینه کند؟ در این مقاله میخوانیم : 1- رزرو جای مناسب پارک ماشین 2- سیستم راهنمایی پارکینگ 3- […]
10 فروردین 1402
پارکینگ مدرن

روش کار نرم افزار کنترل تردد پلاک خوان خودرو (3)

 نرم افزار کنترل تردد پلاک خوان خودرو چگونه کار می کند؟ روش کار نرم افزار کنترل تردد پلاک خوان خودرو در این مقاله میخوانیم : 1- […]
20 فروردین 1402
پارکینگ مدرن

مدیریت و دستگاه صدور قبض پارکینگ (2)

مدیریت پارکینگ و دستگاه صدور قبض پارکینگ در این مقاله میخوانیم : 1-  فضای ساعتی برای پارک خودروها 2- کسب درآمد از پارکینگ 3- استفاده بهینه […]
30 فروردین 1402
پارکینگ مدرن

دستگاه اتوماسیون پارکینگ راهی برای جذب مشتری (7)

دستگاه اتوماسیون پارکینگ راهی برای جذب مشتری در پارکینگ  در این مقاله میخوانیم : 1- دستگاه پارکینگ راهی برای جذب مشتری در پارکینگ ها 2- چطور […]
10 اردیبهشت 1402
پارکینگ مدرن

هوش مصنوعی با نرم افزار کنترل تردد خودرو (6)

تاثیر هوش مصنوعی با نرم افزار کنترل تردد خودرو در ترافیک در این مقاله میخوانیم : 1- تاثیر هوش مصنوعی با نرم افزار کنترل تردد  2- […]
10 مهر 1402
آموزش متلب

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب 3(21)

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب 3 روش آماری فیلتر NSPR  در نرم افزار متلب بخش 21 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این […]
3 آبان 1402
آموزش متلب

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب 2 (20)

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب 2 توابع Wiener Filtering – gaussian  در متلب  بخش 20 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم […]
13 آبان 1402
آموزش متلب

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب (19)

اصلاح تصویر و حذف نویز در متلب بخش 19 آموزش برنامه نویسی درنرم افزار متلب  در این بخش میخوانیم : 1-  نویز متناوب با فرکانس معلوم 2- فرمول […]