بوردeffio
چیپ تصویر EFFIO CCD در دوربین مداربسته چیست ؟
17 شهریور 1400
تکنولوژی Defog مه زدایی در دوربین های تحت شبکه
28 شهریور 1400
Show all

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد؟

EIS در دوربین مدار بسته چه کاربردی دارد : در پروژه های پارکینگ های رو باز نیاز است تا دوربین های نرم افزار پلاک خوان در فضای بیرون نصب شوند این امر موجب میشود تا دوربین در مقابل عوامل طبیعی مثل باد و طوفان قرار بگیرند. این مسئله ممکن است منجر به وارد آمدن ضربه و ارتعاش به دوربین ها شده و از کیفیت و وضوح تصاویر آنها کاسته و یا ایجاد تاری کند.
همچنین در حالتی که از لنز های زوم استفاده شود در صورت استفاده از کمفیتی بالا نویز و تاری در حالت عوامل طبیعی در خروجی نهایی کار ممکن است تاثیر گذار باشد . همچنین با افزایش زوم دوربین نسبت به لرزش و ارتعاش حساس تر می شود که برای پلاک خوانی در سیستمهای اتوماسیون پارکینگ بسیار اهمیت دارد .
با این دلیل همواره تولید کنندگان دوربین های مدارب سته برای نرم افزار های پارکینگ پلاکخوان از تکنولوژی هایی استفاده کنند که در شرایط کارکرد اینگونه نواقص کار گرفته شود. یکی از این روش های ابداعی، چیپ های تثبیت کننده دیجیتالی یا الکترونیکی هستند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

تثبیت کننده تصویر دیجیتالی (EIS)

تثبیت کننده تصویر الکترونیکی (EIS) به منظور ارتقا کیفیت تصویر ابداع شد. در این روش تاری و عدم وضوح که اغلب به خاطر عوامل محیطی در کارکرد دوربین تاثیر گذارند رفع شود.
در این روش با استفاده از تکنولوژی خاص، دوربین خارج از مرز دید استاندارد (که به دلیل حرکت دوربین گرفته شده) این قابلیت دارد تا پیکسل های تصویر را تشخیص دهد. سپس با استفاده از دیتا های موجود اطلاعات این پیکسل ها تصویر الکترونیکی از فریم به فریم حرکت میکند تا یک تعادل حرکتی در تصاویر دوربین ایجاد گردد.
با استفاده از این امکان تضمین میشود که تصاویر بدون نویز و تاری ارائه شوند. از انجایی که در نواحی مرزی تصویر مقداری حذف شدن وجود دارد که باعث کوچکتر شدن تصویر نیز میگردد. این امر می تواند تا حدودی منجر به کاهش کیفیت تصاویر گردد، اما چشمگیر نیست.
چیپ تصویر EIS یک قطعه سخت افزاری است و معادل نرم افزاری آن تکنولوژی DIS مخفف عبارت Digital Image Stabilization به معنای تثبیت کننده دیجیتالی تصویر است. در مقام مقایسه قاعدتا عملکرد EIS نسبت به DIS به مراتب بهتر است.

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور
درباره من : هر روز سعی میکنم باگ هام و پیدا کنم ونسخه کم خطا تری از خودم به دنیا معرفی کنم...

دیدگاهتان را بنویسید