Triple Stream بررسی ویژگی ها
ویژگی Triple Stream در دوربین تحت شبکه
7 مرداد 1401
تفاوت و انواع آداپتور ها
آداپتور چیست و معرفی انواع آن
13 مرداد 1401
Show all

Sense Up در دوربین تحت شبکه چیست ؟

تنظیم هوشمند سرعت شاتر

SENSE UP چیست؟

تنظیم هوشمند سرعت شاتر

 

با استفاده از تکنولوژی پردازش تصویر این قابلیت وجود دارد که بتوان سرعت شاتر را تغییر داد که به این طریق میزان نور ورودی را کنترل نمود .به کمک Sense Up می توانیم در شرایط نوری کم حساسیت تصویر بالاتری فراهم کنیم.

مزیت در استفاده این تکنولوژی

یکی از بهترین مزیت های این تکنولوژی  در مواقعی است که نور در شریط مناسبی قرار ندارد چشم انسان میتواند در شرایط کم نور تا 15 برابر بزرگتر شود در نتیجه آن  اجازه عبور نور بیشتری به چشم داده و در نتیجه باعث دید بهتری خواهد شد. به همین دلیل است وقتی که از یک جای تاریک که مدتی در ان بوده اید به جای روشن میروید نور بسیار اذیت کننده خواهد بود  . تا جایی که شاید نتوانید چشم خود را به راحتی باز نگه دارید.تکنولوژی Sense Up هم به همین شکل کار میکند در زمانی که نرو کم است با باز تر نگه داشتن شاتر دوربین نور بیشتری را دریافت نموده و موجب باعث تصاویر بهینه تر می شود .همچنین در هنگام ورود نور مناسب بلافاصله سرعت شاتر را افزایش داده تا نور کمتر دریافت شود .

از این قابلیت فوق العاده در سیستم پلاک خوان در دوربین پلاک خوان جهت کنترل تردد خودرو و ثبت پلاک در محیطهای با بازتابش نور زیاد مورد استفاده قرار میگیرد.

اما این قابلیت معایبی را نیز موجب میشود . به دلیلی پایین بودن سرعت شاتر ارسال سریع تصاویر امکان پذیر نیست . در صورت قرار دادن دوربین در نور کم به دلیل پایین بودن سرعت شاتر جسمی که در حال حرکت است به دلیل جابجایی به حالت محو در امده و هرچقد این سرعت بیشتر باشد این محو شدگی بیشتر خواهد بود

استفاده از این تکنولوژی در نظارت دوربین های تحت شبکه بسیار مهم است زیرا با ارسال یک فریم بهترین کیفیت را ارائه خواهد کرد این امر موجب میشود تا کمتر از این تکنولوژی در سیستم های پلاک خوان جاده ای ، پارکینگ ها و راهبند هوشمند استفاده میشود .

Sense Up نامهای دیگری دارد که از جمله آنها می توان به DSS و Sensup اشاره کرد

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور
درباره من : هر روز سعی میکنم باگ هام و پیدا کنم ونسخه کم خطا تری از خودم به دنیا معرفی کنم...

دیدگاهتان را بنویسید