AWB Function چیست
قابلیت AWB در دوربین های تحت شبکه چیست
23 تیر 1401
Triple Stream بررسی ویژگی ها
ویژگی Triple Stream در دوربین تحت شبکه
7 مرداد 1401
Show all

POE Exender در کابل کشی دوربین چیست؟

POE Exender در کابل کشی چیست؟

POE Extender در کابل کشی دوربین چیست؟

POE Exender در کابل کشی چیست؟

افزایش دهنده طول کابل شبکه یا POE Extender وسیله ایست که امکان کابلکشی شبکه برای طول های بیش از 100 متر را برای شما میسر می کند.

محدودیت کابل کشی شبکه

 یکی از محدودیت ها در کابل کشی افزایش طول کابل کشی از بیش از100 متر است .هرچند این محدودیت در حالت ایده آل در نظر گرفته شده در شرایطی که شما از کیفیت بالایی در کابل شبکه برخودار باشید و در محیطی این کابل کشی انجام شود کمترین میزان نویز الکترو مغناطیس وجود داشته باشد در صورتی که کیفیت کابل شما پایین باشد یا نویز الکترومغناطیسی زیادی در محیط وجود داشته باشد ممکن است متراژ مجاز کابل کشی از این مقدار به مراتب کمتر شود.

از این دستگاه در ساخت دستگاه صدور کارت پارکینگ بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

راه حل ها

برای حل این مشکل راه حل های مختلفی ارائه شده است :

  • استفاده از سوئیچ در میانه راه: استفاده از سوئیچ برای افیش و تقویت متراژ کابل کشی که نهایتا میتوان تا 500 متر و 5 سوئیچ از این راهکار استفاده نمود . استفاده از سوئیچ یک عیب بزرگ دارد و آن هم نیاز به وجود برق در محل نصب سوئیچ خواهد بود. اگر مسیر کابل در یک لوله یا کانال باشد نصب سوئیچ برای تقویت سیگنال بسیار مشکل خواهد بود.

  • استفاده از روش های دیگر انتقال شبکه مانند فیبر یا آنتن: این روش بهترین جایگزین برای مسیرهای طولانی تر از 500 مترخواهد بود. در صورتی که مسیر شما بیش از 500 متر طول داشته باشد تنها راه حل، استفاده از فیبر نوری یا آنتن رادیویی برای انتقال اطلاعات خواهد بود.

  • استفاده از افزایش دهنده کابل: در کابل کشی های POE میتوان از سوئیچ های افزایش دهنده آن استفاده نمود این سوئیچ ها نیاز به تغذیه جانبی نداشته و از برق خود کابل کشی استفاده میکنند در نهایت این روش هم میتواند تا 500 متر جوابگو نیاز باشد و نهایت میتوان تا 5 سوئیچ استفاده نمود. مزیت این روش عدم نیاز به تغذیه جانبی مانند حالت قبل است.

مشخصات افزایش دهنده های طول کابل شبکه

افزایش دهنده های طول کابل تجهیزات بسیار ساده و کوچکی هستند که میتوانند کمک زیادی به شما در طراحی یا اجرای سیستم مداربسته کنند. این دستگاه ها نیازی به تغذیه خارجی ندارد و از طریق برق POE موجود در کابل شبکه تغذیه می شوند، پس نمیتوان از این نوع سوئیچ برای پروژه های غیر POE استفاده نود. البته با استفاده از مبدل های اسپلیتر و اینجکتور نیزاستفاده نمود تا بتوان از برق داخل برای سوئیچ های غیر نیز استفاده کرد.
این دستگاه ها معمولا برای محیطهای داخلی طراحی شده اند پس در صورت نیاز به نصب آنها در محیط خارجی از باکس مناسب استفاده کنید تا دستگاه را از خطر نفوذ رطوبت و گرد و غبار در امان دارد.

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور
درباره من : هر روز سعی میکنم باگ هام و پیدا کنم ونسخه کم خطا تری از خودم به دنیا معرفی کنم...

دیدگاهتان را بنویسید