DNR در دوربین مداربسته
تکنولوژی DNR در دوربین مداربسته چیست؟
12 مرداد 1400
بک آپ گیری کردن
چرا باید بک آپ گیری کنیم
22 مرداد 1400
Show all

ir cut در دید شب دوربین مداربسته

IR CUT در دید در شب دوربین مداربسته چیست ؟

 

IR CUT در دوربین مداربسته چیست

IR Cutیک فیلتر در دوربین مدار بسته  است که برای ایجاد تصاویر بهتر بر روی لنز دوربین نصب میشود این فیلتر امواج نوری مزاحم را در طول روز از دوربین دور می کند.

وظیفه IR Cut چیست؟

دوربین های تحت شبکه دید در شب این قابلیت را دارند تا علاوه بر تصاویر مرئی تصاویر برگشتی از مادون قرمز را نیز دریافت کنند. چنین قابلیت امکان دید در شب IR را برای دوربین فراهم می کند. دوربین در طول شب از طریق LEDهای مادون قرمز محیط را روشن کرده و تصاویر را در طول شب دریافت می کند.

اما این قابلیت خود باعث ایجاد یک مشکل در دوربین میشود . در طول روز هم لنز دوربین نور مادون قرمز را هم دریافت میکند . حجم امواج مادون قرمز در طول روز خیلی زیاد است و جذب آنها موجب میشود تا تصاویر غیر واقعی دیده شوند. برای رفع این مشکل از فیلتر IR Cut استفاده می کنند

IR Cut چطور کار می کند؟

این فیلتر عملکرد بسایر ساده ای دارد. در زمانی که این فیلتر در حال کار باشد اجازه عبور نور مادون قرمز را به لنز نمیدهد و تنها نور های مرئی را از خود عبور میدهند. با فعال شدن فیلتر در طول روز امکان عبور نور مادون قرمز و رسیدن آن به چیپ تصویر دوربین وجود نخواهد داشت. در طول شب که LED  های مادون قرمز فعال میشوند این فیلتر از مدار خارج شده و اجازه دریافت نور مادون قرمز را به لنز میدهد

با توجه به مطالب گفته شده این تکنولوژی در سیستمهای پلاک خوان آنلاین جهت مشاهده تصاویر بهینه برای شناسایی پلاک هنگام تاریکی شب و تطابق پلاک بوسیله دستگاه صدور قبض پارکینگ فاکتور بسیار مهمی میباشد.

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور
درباره من : هر روز سعی میکنم باگ هام و پیدا کنم ونسخه کم خطا تری از خودم به دنیا معرفی کنم...

دیدگاهتان را بنویسید