آموزش برنامه نویسی با c++ سی پلاس پلاس
جمع ضرب ترانهاده دو ماتریس آرایه در c++
20 اردیبهشت 1400
تفاوت های مقایسه usb و Lan شبکه تفاوت و ضعف های دستگاه های usb و شبکه
مقایسه usb و Lan شبکه
24 اردیبهشت 1400
Show all

مقایسه دستگاه دیسپنسر و ریسپانسر

دستگاه استندهوشمند اتوماتیک پارکینگ

مقایسه دستگاه دیسپنسر و ریسپانسر

 

دستگاه استندهوشمند اتوماتیک پارکینگ

دستگاه دسپنسر پارکینگ چیست :

دستگاه دیسپنسر و ریسپانسر پارکینگ تجهیزاتی هستند که در اتوماسیون پارکینگ هوشمند با درخواست راننده و فشردن دکمه درخواست کارت مغناطیسی را به راننده میدهد . در داخل این دستگاه ها تعدادی کارت در یک خشاب وجود دارند به محض درخواست راننده یکی از این کارت ها توسط  نقاله به قسمت خروجی انتقال داده میشود و در اختیار راننده قرار میگیرد . تعداد کارت ها در این خشاب ها محدود بوده و پس از اتمام باید توسط اپراتور کارت درون آن قرار داد .

در هنگام خروج نیز مجدد کارت از شکاف آن توسط راننده قرار میگیرد و در صفحه نمایشگر آن مبلغ قابل پرداخت نشان داده میشود. تجهیزات فراخوانی در این دستگاه ها کاملا مکانیکی بوده و طول عمر مشخصی دارند.

دستگاه ریسپانسر چیست ؟

دستگاه ریسپانسر جهت صدور قبض حرارتی توسط فشار یک کلید انجام میگردد.

در خروج نیز بارکد روی قبض اسکن شده و ثبت خروج با اعلام مبلغ قابل پرداخت در تابلو نمایشگر یا پوز بانکی انجام میگیرد، این عملیات میتواند حذف شود و خروج با قرائت پلاک صورت گیرد.

مقایسه دستگاه دیسپنسر پارکینگ و ریسپانسر قبض :

  • در دستگاه های دیسپنسر هزینه برگشتی از کارت در دراز مدت بهتر از قبض است زیرا کارتها به سیستم برگشت داده میشوند ولی قبضها دور ریخته خواهند شد.

  • هزینه تعمیر و نگهداری در دستگاههای دیسپنسر بسیار بالاتر از ریسپانسر قبض میباشند زیرا دستگاههای دیسپنسر مکانیکی هستند، گیر کردن دستگاه، شکستن قطعه ، شکستن کارت، خرابی ریدر و از این قبیل مواردی هستند که در دستگاههای دیسپنسر رایج است اما خبری از این گونه خرابی ها در دستگاه ریسپانسر قبضی وجود ندارد.

  • در دیسپنسرها احتمال صدور کارتهای ثبت نشده وجود دارد زیرا کارت با سرعت زیادی از جلوی چشمی ریدر عبور کرده و ممکن است خوانده نشود بنابر این ممکن است کارتی نا معتبر در دست راننده قرار گیرد اما در دستگاههای ریسپانسر ابتدا ثبت توسط نرم افزار پارکینگ انجام میگردد و سپس در دسترس راننده قرار میگیرد بنابراین هیچگاه مشکل دیسپنسر را نخواهد داشت.

  • در صورتیکه از دیسپنسر استفاده کنید چنانچه خودرویی قصد سرقت کارت از ورودی را داشته باشد هزینه کارت سرقت شده به مراتب خبلی بالاتر از قبض میباشد.

  • در دیسپنسر محدودیت تعداد کارتهای درون خشاب وجود دارد (حداکثر 300 کارت) اما در ریسپانسرها با توجه به طول قبض و رول پرینتر 1000 تا 1500 قبض با یک رول صادر میشود.

  • هزینه تهیه دستگاه دیسپنسر به مراتب بالاتر از ریسپانسر است.

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور
درباره من : هر روز سعی میکنم باگ هام و پیدا کنم ونسخه کم خطا تری از خودم به دنیا معرفی کنم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.