<<برای سفارش شفاف سازی فقط با شماره "09201103606"  بعد از ساعت 17 تماس حاصل فرمایید>>

نرم افزار شفاف سازی پلاک خودرو از فیلم و عکس در شب و تار شدگی شماره پلاک :

 

شاید شما هم دیده باشید در فیلم های پلیسی با استفاده از نرم افزاری خاص اندروید و دانلود نرم افزار شفاف سازی پلاک خودرو در دوربین مداربسته اندروید شماره پلاک خودرو یا چهره مجرم را هرچند که تصویر انعکاسی از روی یک شیشه هم باشد خیلی ساده با نرم افزار تشخیص پلاک خودرو از روی عکس یا فیلم  آن را واضح میکنند مثل روز اول !!

ولی این اتفاقات را فقط در فیلم ها میتوان دید . در دنیای واقعیت  زمانی که سرقتی رخ میدهد در ابتدا به دنبال تصویری از دوربین های اطراف محل حادثه هستیم اما انجایی نا امید خواهیم شد که ببینیم خودرو سارق یا چهره سارق در تصویر قابل مشاهده نیست و با استناد به فیلم های جنایی به دنبال  دانلود نرم افزار تشخیص پلاک خودرو از روی فیلم یا عکس  یا نرم افزار زوم پلاک خودرو هستیم که قالبا در شب اتفاق میافتند.

برای انجام این کار باید فرایند پیچیده ای طی شود .شما با یک نرم افزار حتی بهترین نرم افزار برای زوم پلاک ماشین از روی فیلم دوربین مدار بسته  هم نمیتوان به تنهایی کاری را انجام دهید

در روش تشخیص پلاک خودرو از روی فیلم در شب یا روز ابتدا باید جزئیات تصویر برداشته شود و اگر نور مانع دیده شدن صفحه پلاک است با استفاده از فیلتر  محو تر و در تصویر پخش شود شاید در این مرحله نیاز به تکنولوژی OCR هم باشد.

سپس با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی بهترین فریمی که میتوان پلاک  را بدون ایجاد motion تصویر دید  برداشت شده و آن را شفاف سازی کرد .

در نهایت ممکن است باز هم نیاز به بازنگری باشد.

اما نکته با اهمیت این است که همه تصاویر روال مشخصی ندارند شاید ابتدا لازم  نیاز به بالا بردن کیفیت فیلم باشد سپس نیاز به حذف جزئیات از فیلم باشد.

یا ابتدا باید پیکسل  ها را sharp  تر کرد شاید نیاز به حذف blur یا de noise کردن تصویر باشد که فهمیدن این موضوع که الان این تصویر نیاز به چه اقدامی دارد با چاشنی مهارت ادغام شود.

گاهی اوقات چیزی های در جستوجو به ان بر میخوریم مثل نرم افزار وضوح پلاک خودرو برای اندروید یا نرم افزار وضوح پلاک خودرو که با استفاده از این مقاله میتوان درک کرد که امید چندانی نمیتوان به آنها بست.

اما نمیتوان ناامید بود چون خیلی از پلاک ها با استفاده از این اقدامات تخصصی  قابل مشاهده خواهد شده .

در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید که یک تصویر بعد از تمام اقدامات توضیح داده شده چگونه قابل مشاهده خواهد شد

بعضی از کاراکتر ها ممکن است در یک فریم واضح نباشند ولی در فریم دیگر از فیلم واضح تر دیده شوند یا ممکن است برای به دست اوردن هر کاراکتر چندین فریم پردازش شود تا در نهایت با بررسی تمام فریم ها کاراکتر ها را جدا گانه بدست آید .

برای مثال در تصویر بالا در این فریم پردازش شده شماره پلاک 66-838 ایران 24 قابل مشاهد است با استعلام از پلاک فوق و بررسی سایر کاراکتر های نزدیک به این پلاک میتوان فهمید این پلاک آیا برای این خودر هست یا خیر؟

گاهی فقط چند کاراکتر مختلف قابل مشاهده خواهد بود با بررسی و استعلام از پلاک هایی که به این کارکتر ها ختم میشوند و بررسی نوع خودرو رنگ خودرو  میتوان دامنه جستجو را محدود تر نمود.

گاهی اوقات مانند تصویر بالا بعد از پردازش بعضی چند پلاک را بتوان به عنوان پلاک احتمالی و در صد احتما ان هارا در جستجو قرار داد   مانند:

24 ایران 838 ؟ 66

24 ایران 828 ؟ 66

34 ایران 828 ؟ 66

34 ایران 838 ؟ 66

24 ایران 828 ؟ 46

24 ایران 838 ؟ 46

و...

با در نظر گرفتن حالت های مختلف این احتمال و ایجاد ردیفی از پلاک های پردازش شده جستجوی موثر تری را ایجاد کرد :

 برای ثبت درخواست  شفاف سازی پلاک از روی فیلم دوربین مداربسته در شب یا روز با ارسال با کیفیت ترین فیلم خود و  یا تماس با شماره 09201103606 با کارشناسان تماس حاصل فرمائید.

 

نحوه تشخیص پلاک و شفاف سازی پلاک با استفاده از فیلترهای مختلف

 
 

فیلم ارسالی از دوربین مدار بسته

 

 

 بررسی یکی از فریم ها برای تشخیص پلاک از روی فیلم که نیاز به اعمال فیلتر خواهد داشت


 

اعمال فیلتر حذف نور و  تبدیل عکس به  gray scal برای حذف تاثیر نور ها بر صفحه پلاک


 

اعمال فیلتر برای شارپ تر کردن نقاط سیاه در تصویر اعمال فیلتر برای از بین بردن نویز ها و به

همچسبیده تر کردن پیکسل ها واعمال فیلتر برای گرد کردن لبه های پلاک


 

استفاده از هوش مصنوعی برای بدست آوردن پیسکل های گم شده و ایمباس کردن تصویر و

در نهایت وضوح بیشتر برای تعیین کاراکتر ها رو پلاک


 

برجسته کردن بر اساس رنگ های متضاد و وضوح پلاک خودرو و اتمام کار روی این فریم معمولا برای اطمینان از صحیح بودن کارکتر ها نیاز است چند فریم مختلف را بررسی نموده و نتیجه نهایی را اعلام نمود.