پاسخگویی به سوالات متداول مشتریان در خصوص نرم افزار پارکینگ عمومی

آیا امکان اضافه کردن موارد سفارشی به کد نرم افزار (امکانات دلخواه) وجود دارد؟

بله. نرم افزار از صفر تا صد تولید شرکت میباشد و امکان افزودن امکانات یا گزارشات دلخواه به نرم افزار وجود دارد ، اضافه کردن این امکانات نیازمند زمان و پرداخت هزینه اضافی برای طراحی و کد نویسی سفارشات شما میباشد.

آیا نرم افزار مدت دار است و بعد از یکسال شامل پرداخت هزینه مجدد خواهد بود؟

خیر؛ نرم افزار کاملا لایف تایم بوده و با پایان مدت پشتیبانی نرم افزار قفل نخواهد شد.

کارت هوشمند یا قبض؟

استفاده از نرم افزار با استفاده از کارت یا قبض بستگی به نوع کاربری پارکینگ شما دارد، از این رو بهتر است بخش راهکارهای پارکینگهای قبضی و راهکارهای سیستمهای RFID را مطالعه کنید. در کل سیستمهای کارتی برای پارکینگهای ساده و نیمه هوشمند در پارکینگهای دائمی و سیستمهای قبضی برای پارکینگهای با ظرفیت بسیار بالا(بیش از 5000 خودرو) یا پارکینگهای فصلی و یا سیستمهای تمام هوشمند استفاده میگردد.

اطلاعات تا چه زمانی در سیستم حفظ میشود؟

هیچ محدودیت در ذخیره اطلاعات در خصوص محدودیت حجمی یا زمانی وجود ندارد، با توجه به ظرفیت هارد سیستم شما تعداد عکسهایی که در سیستمتان ذخیره میشود این محدودیت را مشخص خواهد کرد؛ بعنوان مثال برای پارکینگی با تردد روزی 1000 خودرو و ظرفیت 300 خودرو و هارد 500 گیگابایت با توجه به اینکه عکس هر خودرو تقریبا 100کیلوبایت حجم خواهد داشت حداقل تا 10 سال آینده سیستم پاسخگوی نگهداری اطلاعات شما را خواهد بود.

چگونه نرم افزار را از شما بخریم؟

پس از دریافت پیشفاکتور نهایی از کارشناسان فروش مطابق زیرنویس پیشفاکتور(صفحه2) 50 یا 60 درصد پیشفاکتور را به شماره حسابهای اعلام شده واریز و سپس شماره پیگیری آنرا به ما اعلام نمایید تا نوبت نصب نرم افزار در سیستم ما ثبت گردد، چنانچه نصب شما غیر حضوری باشد حداقل 2روز برای ارسال تجهیزات نرم افزار و دریافت توسط خریدار زمان لازم است که در این 2 روز میتوانید زیرساختهای سیستم مانند شبکه یا جانمایی دوربین یا کانکسها را با مشاوره و هماهنگی با کارشناسان ما را انجام دهید.

پس از دریافت تجهیزات، کامپیوتر را به اینترنت تجهیز نموده و با همکاری کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و نرم افزار و تجهیزات مورد استفاده را به سیستم متصل کنید. چنانچه تخصص کافی در این زمینه ندارید میتوانید از افرادی که در زمینه کامپیوتر، دوربین یا شبکه تخصص دارند کمک بگیرید.

مدت زمان نصب نرم افزار توسط کارشناسان ما حداقل نصف روز تا حداکثر 2 روز کاری ممکن است بطول بینجامد! شما خود نیز میتوانید توسط فایل آموزشی نصب نرم افزار که همراه با تجهیزات در دی وی دی موجود میباشد نصب و پیکربندی راه اندازی اولیه را انجام دهید (توصیه نمیشود).

پس از پایان نصب فایل آموزشی نرم افزار به شما ارائه خواهد شد و نیز شماره های پشتیبانی ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

مابقی پیشفاکتور پس از نصب و راه اندازی نرم افزار تسویه حساب میشود.

اگر اکنون نرم افزار ساده رو تهیه کنیم و بعدا بخواهیم نسخه های پلاکخوان یا کلاینت به نرم افزار اضافه کنیم آیا باید مجدد نرم افزار را تهیه کنیم یا فقط ما به تفاوت را پرداخت میکنیم؟

نیاز به خرید مجدد نرم افزار نخواهید داشت و فقط کافیست ما به تفاوت خرید نرم افزارها را پرداخت نمایید و از کلیه آپدیتهای جدید روی سیستم جدید نیز برخوردار شوید.

نصب نرم افزار چقدر طول میکشد ؟

با توجه به تعداد سیستمهای مورد استفاده، شبکه بودن کامپیوترها و تجهیزات مورد استفاده در فاکتور شما زمان نصب و راه اندازی متفاوت خواهد بود، در نظر بگیرید که نرم افزارهای پیشنیاز در همه سیستمها باید نصب شوند، پیکربندی نرم افزار و سخت افزارها مطابق دستور العمل انجام شود و نیز دوربینها جانمایی شوند؛ مدت زمان لازم برای نصب و راه اندازی یک نرم افزار با 2 کلاینت با 2 دوربین 2 عدد کارتخوان و یک تابلو نمایشگر مبلغ و ظرفیت توسط کارشناسان ما 6 الی 8 ساعت (یک روز کاری) زمان لازم دارد. میانگین مدت زمان انتظار برای قرار گرفتن در نوبت نصب نیز حداقل 2روز میباشد.

برای یک نرم افزار با پلاک خوان چه کامپیوتری نیاز است؟

اگر از یک دوربین روی یک سیستم استفاده میکنید استفاده از یک سیستم i3 نسل 2 به بالا با یک رم بالای 4 گیگ کفایت میکند اما اگر 2 دوربین همزمان روی یک سیستم استفاده میشود حتما نیاز از سی پی یو سیستم شما i5 نسل 4 به بالا با رم 8 گیگ باشد.

هارد مورد نیاز حداقل 320 گیگ و سیستم عامل پیشنهادی نصب شده روی کامپیوتر ویندوز 10 و 64 بیتی نسخه 2019 به بالا باشد.

برای یک نرم افزار بدون امکان پلاک خوان به چه کامپیوتری نیاز است؟

با توجه به اینکه پردازش پلاک در این سیستمها مطرح نیست یک سیستم با سی پی یو Core 2Do نسل 2 به بالا و رم 4 گیگا بایت و هارد 200 گیگا بایت براحتی پاسخگوس نیاز فعلی شما خواهد بود، اما دقت کنید اگر قصد ارتقای نرم افزار خود را دارید از پیشنهاد سیستم نرم افزار پلاک خوان استفاده کنید تا این سیستم پاسخگوی نیاز آینده شما نیز باشد.

سیستم عامل پیشنهادی نصب شده روی کامپیوتر ویندوز 10 و 64 بیتی نسخه 2019 به بالا توصیه میشود اما میتوانید ویندوز 7 نسخه 32 بیتی نیز استفاده نمایید.

آیا میتوان از دوربینهای خودمان برای پلاکخوان استفاده کنیم؟

بله اما اینکار را نکنید، دوربینهای پلاکخوان شامل امکاناتی میباشد که همه دوربینهای عادی آنرا ندارند، درصورتیکه از دوربینی استفاده میکنید که امکانات دوربین پلاک خوان مد نظر ما را دارد بازهم استفاده از این دوربینها کمی استرس زا خواهد بود چرا که دوربینهایی که شرکت به مشتریان ارائه میکند سالها تست شده و شرکت آماده پاسخگویی و پشتیبانی از آن میباشد لذا پشتیبانی و پاسخگویی به دوربینهای نا آشنا علاوه بر سختی آن ممکن است در برخی موارد نا ممکن نیز باشد.

آیا امکان استفاده از سخت افزارهای شرکتهای دیگر مثل کارتخوان RFID یا تابلو مبلغ وجود دارد؟

به احتمال زیاد خیر، نرم افزارهای پارکینگ هر شرکت با قطعات سخت افزاری تولیدی خود آن شرکت ارتباط برقرار میکند لذا برقراری ارتباط با سخت افزارهای شرکتهای دیگر منوط به ارائه سورس کدها و داکیومنتهای آن تجهیزات میباشد که بعید است شرکتی این اطلاعات را در اختیار شرکت رقیب قراردهد.

پشتیبانی از نرم افزار شامل چه چیزی میشود و چگونه است؟

کلیه خدماتی که شرکت به مشتریان ارائه میکند بشرط داشتن قرارداد پشتیبانی معتبر به مشتریان ارائه میگردد حتی گارانتی سخت افزارها، بصورت کلی پشتیبانی نرم افزار شامل موارد زیر میگردد:

نصب و راه اندازی نرم افزار بصورت رایگان یکبار در سال : در صورت خرابی ویندوز ، ویروس ، ارتقا و از این قبیل موارد، توجه داشته باشید اگر از اطلاعات خود بک آپ نداشته باشید و مجبور به نصب نرم افزار بصورت خام باشیم این مورد مستلزم صرف وقت زیاد و نیز هزینه برای مشتری خواهد بود.

دریافت نسخه ها و امکانات جدید نرم افزار بصورت رایگان : در طول مدت پشتیبانی شما میتوانید از نسخه های جدید نرم افزار استفاده کنید، این امکانات در کانال تلگرام نرم افزار اطلاع رسانی میشود و شما در صورت نیاز میتوانید فایل اجرایی جدید را از کارشناسان ما بخواهید.

پاسخگویی به سوالات مشتریان : شما میتوانید سوالات و مشاوره در جهت استفاده از نرم افزار را در طول مدت پشتیبانی از کارشناسان ما بخواهید.

رفع مشکلات سیستم : ممکن است در طول استفاده از نرم افزار به هر دلیلی به مشکلاتی جهت بارگذاری یا عملکرد صحیح نرم افزار برخورد کنید که در اینصورت کارشناسان ما برای رفع مشکلات سیستم و عیب یابی آن میتوانند از طریق نرم افزارهای ریموت یا مشاوره تلفنی یا مراجعه حضوری (این مورد شامل هزینه میباشد) در صورت نیاز ، شما را در رفع مشکلات بوجود آمده یاری کنند.

پشتیبانی از نرم افزار چگونه انجام میشود؟

در صورت بروز مشکل اگر امکان عکس گرفتن از خطا یا عملکرد نادرست نرم افزار وجود دارد از آن عکس بگیرید و برای ما ارسال کنید (از طریق واتساپ یا تلگرام) سپس با ما تماس حاصل نمایید تا در صورت لزوم به سیستم شما متصل شویم، برای اینکار کافیست سیستم خود را به اینترنت وصل کنید و یکی از نرم افزارهای ریموت(انی دسک، سوپریمو و یولترا) را که شرکت در اختیار شما قرار داده است اجرا و کد آنرا برای ما ارسال نمایید.

هزینه سالانه پشتیبانی نرم افزار چگونه است؟

مطابق اعلام نظام مهندسی صنفی رایانه و انفورماتیک 10 الی 15 درصد قیمت فروش بعلاوه تورم سالانه میبایست جهت پشتیبانی نرم افزار دریافت گردد ؛ بر این اساس مثلا سیستمی با هزینه 20.000.000 تومان 2 تا 3 میلیون تومان هزینه پشتیبانی نرم افزار خواهد بود اما جهت رفاه حال مشتریان عزیز این مجموعه علاوه بر شکستن درصد فوق یک تخفیف 30 الی 35 درصدی برای مشتریان خوش حسابی که سالانه و در موعد پایان قرارداد پشتیبانی قرارداد خود را تمدید مینمایند در نظر گرفته است ؛ با این حساب برای سیستمی با قیمت 20.000.000 تومان در صورت خوش حسابی 1.000.000 تومان سالانه برای پشتیبانی دریافت میگردد.

سیستمهایی با قیمت بالاتر یا پایینتر هزینه های بیشتر و کمتری برای پشتیبانی سالانه دارند، لازم به ذکر است که تمدید قرارداد پشتیبانی کاملا اختیاری میباشد و شما درصورتیکه نیاز به خدمات پشتیبانی داشته باشید میتوانید آنرا تمدید نمایید.

آیا افزودن امکانات جدید و سفارشی شامل پشتیبانی میشود؟

خیر ؛ نرم افزاری که شما از ما تهیه کرده اید با امکانات فعلی ساخته شده است و نوشتن و تغییرات برنامه بصورت سفارشی قطعا نیازمند طراحی جدید و کد نویسی نرم افزار خواهد بود لذا شامل هزینه خواهد بود.

آیا نرم افزار با راهبند خاصی ارتباط برقرار میکند؟

نرم افزار با همه راهبندها ارتباط برقرار میکند. کنترلر راهبند دارای دو عدد سیم خروجی میباشد که یکی به کلید باز و دیگری به کلید بسته وصل میشود و هنگامیکه نرم افزار دستور باز و بسته شدن راهبند را صادر میکند با اتصال رله کلید باز و بسته شدن عمل میکند، با این پیش زمینه نوع و مارک راهبند ، جک یا درب مطرح نمیباشد.

چه راهبندی باید تهیه کنیم؟

با توجه به تعداد تردد پارکینگ در روز باید راهبند خود را انتخاب کنید، بعنوان مثال پارکینگهای کمتر از تردد روزی 1000 بار راهبندهای معمولی پاسخگوی نیاز آنها میباشد ولی پارکینگهای با تردد بالای 5000 بار حتما نیازمند یک راهبند هیدرولیکی تردد نامحدود میباشند.

نحوه آموزش نرم افزار به چه صورت میباشد؟

در پارکینگهایی که بصورت حضوری توسط کارشناسان شرکت نصب و راه اندازی میشوند آموزش مقدماتی اولیه برای کار با نرم افزار به مدیر سیستم یا نماینده ایشان داده میشود . در پارکینگهایی که نصب و راه اندازی آنها از راه دور انجام میگیرد آموزش مقدماتی تلفنی انجام میگیرد. پس از آموزش اولیه فایل بروز آموزشی نرم افزار نیز به مشتریان تحویل میگردد که شامل نکات و توضیحات کار با نرم افزار و همچنین پیشنهادات مفید در این رابطه است. در طول استفاده از نرم افزار شرکت پاسخگوی سوالات شما درباره کار با نرم افزار نیز میباشد.